Licence

Licence u dog racingu mohou plnit jak psi s PP, tak psi bez PP a kříženci.
Výňatek ze soutěžního řádu.
Cena licenčního tréninku: 200 Kč člen / 300 Kč nečlen
Povinná výbava psa: Košík a barevný límec ( k zakoupení nebo půjčení v klubu)

4.1. Podmínky pro plnění licencí:

4.1.1Účast minimálně na čtyřech trénincích 2+2 běhy (2 rovinné a 2 přes překážky), které  musí být zapsány v tréninkové kartě  rozhodčím českého dog racing klubu.
Zápis licenčních tréninků je možný 2 měsíce před dovršeným věkem viz 4.1.2
.

4.1.2  Plnit licenci mohou psi všech plemen s průkazem původu (dále jen PP) nebo bez něj starší 15 měsíců věku pro malá plemena (výška v kohoutku do 35 cm) a od 18 měsíců věku pro všechny ostatní psy. Bez splněné licence nesmí pes startovat na jakémkoliv oficiálním závodě a předchází ji licenční trénink.

4.1.3 Pro získání licence musí jedinec odběhat 4x licenční trénink, rozložený nejméně do čtyř dnů.  Jeden licenční trénink jsou 4 běhy, 2x sólo běh a 2x skupinový ( minimálně o třech psech ve skupině) 2 rovinné trasy a 2 přes překážky.
Podmínkou pro zapsání licence, musí pes ochotně vlézt do startovního boxu a proběhnout bez pomoci majitele cílovou stěnou. Dále nesmí být agresivní, to znamená, že nesmí napadnout nikoho z pomocníků či jiného psa na trati.

4.2. Tréninková karta

4.2.1 Na licenčním tréninku obdrží každý majitel psa licenční kartu, kam se zapisují všechny splněné tréninky. Tato karta slouží pouze po dobu, do splnění předepsaného počtu licenčních tréninků.

4.2.2 Na základě splněných licenčních tréninků si majitel psa požádá o vystavení licenčního průkazu. Žádost musí být podána písemně na příslušném formuláři s přiloženou tréninkovou kartou, kopií průkazu původu psa, pokud je pes s PP, kopie klubové karty člena a potvrzení  úhrady poplatku za licenční průkaz. Člen - 250 Kč/nečlen -350Kč.

4.3. Licenční průkaz

4.3.1 Licenční průkaz slouží jako platný doklad pro start na soutěžích ČDRK a pro zapisování výsledků na všech oficiálních soutěžích dog racing. Bez průkazu nelze startovat.

Při žádosti o licenční průkaz zasílejte úhradu převodem na účet (Fio banka) 2100503800/2010

Do zprávy pro příjemce uvádějte vaše jméno a číslo členského průkazu, pokud jste členem.

Attachments:
Download this file (zadost_LP.doc)zadost_LP.doc[ ]630 kB